Bu Site Nedir?

BU SİTE NEDİR?

Bu sitedeki tüm içerikler orijinal olup akademik makale yazım kurallarına uygundur. Kaynaksız yazı “kesinlikle” yoktur. Kaynak olarak daha çok akademik makaleler tercih edilmiştir (Çünkü bu bilimsel akademik makaleler, kitaplardan daha iyidir.). Bu sitedeki tüm içerikler şahsım Müh. Alper Çadıroğlu tarafından 14 senede (2010-2023) hazırlanıp tamamlanabilmiştir. Site de yine şahsım tarafından hazırlanmıştır. Bu sürede araştırmalarım doğrultusunda -abartmıyorum- 10.000’den fazla yerli ve yabancı çeşitli kaynakta ön araştırma olarak bazı okumalar yaptım ve (binlerce akademik makalede okumalar yapıp da) aralarından -kayda değer olarak- seçtiğim 1.000’e yakın akademik makaleyi detaylı okuyup, yine (binlerce okumalar yapıp da) -kayda değer olarak- seçtiğim 1.000’den fazla güvenilir -kaynağı belli- internet sitesi/sayfası (daha çok akademik sitelerdir), ansiklopedi maddesi, kitap vs. gibi çeşitli kaynakları da detaylı okuyarak yazılarımı yazdım ve bu okumalarımı dipnotlarda ve kaynakçalarda tek tek gösterdim (tüm yazılarımdaki dipnot sayısı 2.469 ve kaynakça sayısı 1.536’dır, bu sayılar üstte anlattığımı doğrulamaktadır) (Yani yıllarca tüm okuduklarımın toplamı 200-250 sayfalık 3.000’e yakın kitaba denk düşmektedir.). İngilizce’nin çoğunlukta olduğu -kelimesi kelimesine- yabancı dil kaynak çevirileri de şahsıma aittir.

Bir mühendis, grafiker ve araştırmacı yazarın din, bilim ve felsefeye duyduğu tutku ile hazırlanmıştır. Bu literatürler üzerine hazırlanan tüm içerik bölümlere-konulara göre sitenin ana sayfasında baştan sona “sırasıyla” mevcuttur. Yazdıklarımdan 2.528 (A5) sayfa çıkmıştır, bunların birleşmesinden de 7 tane kitap çıkmıştır: Bu 7 kitap sitede 31 bölüm/tema olarak gösterilmiştir: Bu 31 bölümde 376 tane konu vardır yani sitedeki toplam konu sayısı 376’dır: Kitaplar tamamlanmıştır; kitaplar, bölümler ve konular için -yani her şey için- “anasayfa”ya bakınız: Tüm bölümlerin ve tüm konuların anasayfada link bağlantıları halinde verilmesi araştırmacılara kolaylık sağlansın diyedir, bir tıklamayla o konuya gidilmektedir. Aslında bu siteye 7 kitabın birleşimi olan 1 dizin eser (külliyat) da diyebiliriz. Tüm bölümlerdeki -veya tüm sitedeki- toplam dipnot sayısı -üstte belirtildiği üzere- 2.469 ve kaynakça sayısı 1.536’dır: Toplam kelime sayısı 572.463’tür: Görsellerin bazılarını sıfırdan yaptım, neredeyse tamamını da düzenleyip iyileştirdim, 453 tane görsel mevcuttur (konularla alakalı olan bu görseller toplamdaki 2.528 sayfada yaklaşık 250 sayfalık bir yer kaplamaktadır): Yanı sıra 81 tane müzeden faydalandım.

Konuların çeşitli birleşmesinden 7 kitap vardır ve bu kitaplar tüm Türkiye’de piyasaya çıkacaktır, oradan düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz. Bu siteyi, hızlıca araştırmak-öğrenmek için konu konu ayarladım. Kitaplarda yazanlarla bu site aynıdır. Yazılarımda kendi orijinal düşüncelerim %30 civarıdır.

Kitaplarımı ileride İngilizce olarak çıkartıp diğer ülkelerde satışa sunabilirim. Bu site aileme armağan olsun. İçerikler kaynak göstermek şartıyla kullanılabilir: Her hakkı saklıdır. Site daha çok araştırmacı yazarlara yönelik olup onlara bir kaynak niteliğindedir veya en azından onlara bir çıkış noktası olabilecek kalitededir, bunun güvencesini kesinlikle verebilirim. Bu site tüm bilimsel yazarlara bir ithaftır.

Youtube kanalım youtube.com/c/MutlakBilim, Facebook hesabım facebook.com/alper.cadiroglu (8. kitap ise 4 yıl boyunca Facebook’ta paylaştığım orijinal yazılarımın birleşiminden oluşacaktır: Bunlar %100 olarak benim düşüncelerimdir: Kitabın ismi de “Sıfır” olacak.) Telefonum 0551 012 60 70

Alper Çadıroğlu